EDI E QELBE FARE ME VALDRININ, OPOZITA TË KAPI MAT!

Nga Vladimir Muçaj – Pertej dhe brenda fenomenit te zgjedhjeve te 30 qershorit kam fol e shkruar shume refleksione duke u munduar te jeme i ftohte ne analizen time. Kam qene e ngelem kritik per dorezimin e mandateve te opozites! Kam qene e jam kunder menyres se drejtimit te PD-se prej Lul Bashes!

Kam nje mije gjera te thena e te pathena per opoziten sot! Por per te qene racional dhe i drejte me kriticizmin tim gazeraresk deshiroj te them se dhe opozita disa “luftra” politike mire i ka bere pertej deshtineve te shumta drejt Edi Rames! Identifikimi i kandidatit te Shkodres si person me probleme me ligjin eshte sukses i padiskutueshem i opozites! Duke qene sukses i opozires shkon si deshtim i Edi Rames dhe PS-se ne zgjedhjen e njerezve perfaqesues te denje ne karrige pushteti. Rasti i Shkodres i jep te drejte Opozites i jep te drejte Voltanes te vazhdoj drejtimin e bashkise deri ne rivotime e rizgjedhje! Edi, mbylle gojen! E qelbe fare me Shkodren! Te genjyen?! Ta hodhen?! Nuk e besoj kjo te kete ndodhur!. Reflektimi duhet i thelle dhe i gjere ne “godinen” e socialisteve!..

Be the first to comment

Lini një Përgjigje