Memoriali/ Edhe Bujar Kapexhiu “nis” shkollën e kërcimit oriental

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

Karikaturisti Bujar Kapexhiu dhe koordinatori i PD-së, Kreshnik Çollaku ishin pjesë e ceremonisë së prezantimit të memorialit që u vendos në Tiranë për të rënët e grushtit të shtetit në Turqi.

Kapexhiu me karikaturat e tij shpesh herë thumbon personazhe të njohur.

Por këtë herë ka rënë ai në grackën e grafistit të shquar Avni Delvina.

Delvina shkruan: “Grafike nga cikli “Te qeshim nje cike” Bujari dhe Kreshniku ne 

Be the first to comment

Lini një Përgjigje