Shorti i Superiores, përcaktohet kalendari për sezonin 2019-2020

Skema e kampionatit nuk do të ketë ndryshime dhe do të luhet me katër faza.

Java e parë e kampionatit do të nis me një duel titulli mes Kukësit dhe Partizanit. Pra dy skuadrat të cilat luftuan për trofeun sezonin që lamë pas, do të ndeshen që në javën e parë.

Ndërkaq, Derbi mes Tiranës dhe Partizanit do luhet në javën e 6-të.

java e parë:

Tirana-Luftëtari, Vllazni- Laçi Skënderbeu-Flamurtari Teuta-Bylis Kukësi-Partizani

Java 2:

Tirana-Teuta Flamurtari-Kukesi Laçi- Skënderbeu Bylis- Vllaznia Luftetari-Partizani

Java 3:

Teuta-Luftëtari Vllaznia-Tirana Skënderbeu- Bylis Kukësi –Laçi Partizani-Flamurtari

Java 4:

Tirana-Skënderbeu Teuta-Vllaznia Laçi-Partizani Bylis-Kukësi Luftëtari- Flamurtari

Java 5:

Vllaznia-Luftëtari Skënderbeu-Teuta Kukësi-Tirana Partizani Bylis Flamurtari-Laçi

Java 6:

Tirana-Partizani Teuta- Kukësi Vllaznia-Skënderbeu Bylis Flamurtari Luftëtari-Laçi

Java 7:

Skënderbeu-Luftëtari Kukësi-Vllaznia Partizani-Teuta Flamurtari-Tirana Laçi –Bylis

Java 8:

Tirana-Laçi Teuta-Flamurtari Vllaznia- Partizani Skënderbeu-Kukësi Luftëtari-Bylis

Java 9:

Kukësi-Luftëtari Partizani-Skënderbeu Flamurtari-Vllazni a Laçi- Teuta Bylis-Tirana

ALB365/ Hilmi Saliu

Be the first to comment

Lini një Përgjigje