“Narcotica”/ Nesër bomba e Rai 3 për trafikun shqiptar të drogës (video)

Mbrëmja e së mërkurës është një nga ato net ku “kazani” ndërkombërar do të vlojë. Në ora 23 20 do të shfaqet pjesa e tretë e dokumentarit italian të Rai3 ‘Narcotica’ ku flitet për trafikun e drogës në Shqipëri.

Prokurori i antimafias Nicola Gratteri tregon për Rai3 se një e treta e vendit është e mbjellë me kanabis. ‘Me kanabisin, shqiptarët sjellin në Itali edhe kokainën. Drogën e fortë shqiptarët shkojnë dhe e marrin vetë në Amerikën Latine’, tregon prokurori i antimafias, duke folur për dokumentarin ‘Narcotica’.

(VIDEO)RAI 3 nxjerr dokumentarin bombë/ itinerari i drogës në Evropën Juglindore, përfshirë Shqipërinë

Be the first to comment

Lini një Përgjigje