U luajtën ndeshjet e kthimit të Champions League

Jane luajtur sot ndeshjet e kthimit te Champions League, ku Baseli ka arritur te kaloje PSV duke fituar ne shtepi sot me rezultatin 2-1 pavaresisht humbjes ne Hollande javen e kaluar me rezultatin 3-2.

Olympiacos ka arritur te fitoje thelle sot ne Greqi me rezultatin 4-0 kunder Plzen duke qene se rezultati i ndeshjes se pare ne Plzen ishte 0-0.
Dinamo Zagreb ka arritur te fitoje paster me rezultatin 3-0 ndaj Saburtalos dhe ka kaluar pa veshtiresi ne turin tjeter.
Celtic ka arritur te fitoje serish me rezultatin 0-2 dhe kalon ne turin tjeter.
Valleta ka arritur te ndale ne barazim 1-1 Ferencvaroshin por rezultati i ndeshjes se pare ben qe ekipi hungarez Ferencvaroshi te kaloje ne turin tjeter.
Me tej ne turin tjeter ka kaluar dhe ekipi rumun Cluj.

ALB365/ Hilmi Saliu

Be the first to comment

Lini një Përgjigje