Babalja”, dëshmon ish-kreu i Policisë Fier , Albert Nushi: Si e takova Alizotin

Është rikthyer sërish sot vëmendje te çështja e bujshme, e njohur si “Babalja”, pasi kanë dëshmuar ditën e sotme në gjykatë dy emra të tjerë pjesë e kësaj dosjeje.

Bëhet fjalë për ish-drejtorin e Policisë së Fierit, Albert Nushi, dhe ish-zëvendësdrejtorin e Policisë së Tiranës, Erzen Breçani.“BalkanWeb” ka zbardhur një pjesë të dëshmisë së ish-kryepolicit të Fierit,

“Isha duke shkuar në Tiranë, u ktheva të takoj Fred Alizonit. Jam kthyer nga rruga dhe jam takuar me të. Alizoti telefonoi sallën operative të bënte kallëzim. Atë e njihja për shkak të detyrës”, mësohet të ketë thënë Nushi para togave të zeza.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje