Ja rezultatet e para të numurimit të kutive

Kanë nisur tashmë procesi i numërimit të kutive në një sërë zonash në Shqipëri.

Mësohet se në bashkinë e Pustecit ka nisur numërimi, ku deri më tani kandidati Pali Kolevski ka marrë 340 vota, ndërsa Edmond Themelko (kryetari aktual i bashkisë) ka marrë 241 vota.

Kujtojmë se Pusteci ishte dhe bashkia me pjesëmarrjen më të lartë të votuesve (55.4%- 7724 votues) në rang vendi.

Nga ana tjetër numërimi ka nisur dhe në disa qendra në Tiranë si dhe bashkitë Memaliaj, Has, e Belsh.

Për të parë rezultatet klikoni KETU

Be the first to comment

Lini një Përgjigje