Meta: Vendimi i Kolegjit Zgjedhor me presion e shantazh, zgjedhje imagjinare

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Në konferencën e jashtëzakonshme për mediat, Presidenti Ilir Meta e cilësoi vendimin e djeshëm të Kolegjit Zgjedhor një truk procedurial të marrë në presion e shantazh.

“Vendimi i djeshëm është truk procedurial për të justifikuar paligjshmërinë e organziatës së PS në KQZ dhe përpjekje e dëshpëruar për një operacion prapogandistik brenda e jashtë vendimit për të anatemuar vendimin e kreut të shtetit”. 

Konferenca vjen në një situatë të tensionuar politike, pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor, që rrëzoi kërkesën e Partisë së Unitetit Kombetar, duke lënë në fuqi 30 qershorin.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje