Krimi në familje, burri masakrron gruan

Vlorë – Një krim i rëndë në familje ka tronditur sot Vlorën.

News24 sjell pamjet e rënda ‘live’ nga vendi i ngjarjes, ku sapo ka mbërritur i vëllai i viktimës, Laureta Sula, e cila u vra me levë e nga bashkëshorti i saj Lavdosh Sulo.

Me ulërima e vaj, vëllai i 44-vjeçares nuk mund të përmbante veten nga tronditja e madhe.

“Ku je”, bërtiste ai, ndërkohë që vaji i dhimbshëm dëgjohej në gjithë zonën.

Krimi makabër ka ndodhur në fshatin Babicë e Madhe të qytetit bregdetar, pas një konflikti mes çiftit.

Policia ka shoqëruar bashkëshortin e viktimës. Shkak i ngjarjes së rëndë dyshohet se ka qenë xhelozia. Mësohet se burri nuk është ndalur së godituri bashkëshorten me thikë dhe levë hekuri deri sa i ka shkaktuar vdekjen.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje