KAM PARANDJENJË TË KEQE, RAMA ZGJIDHE NGËRÇIN!

Nga VLADIMIR MUÇAJ – E kam bindje te plote se aktoret e kesaj situate politike ne vend jane pozite-opozite! Palet e kane ndezur situaten jo per idealizma, jo per hallet e shumatores popull! E kane ndezur situaten per interesa pushtetore!

Une keshtu mendoj!

Ne kete situate zgjedhore qe jemi une e kam nje parandjenje te keqe fatkeqesisht!

E kam fjalen se per shkak te etheve pushtetore te paleve mund te perkeqesohet situata e sigurise kombetare! Edi, Luli dhe te gjithe te tjeret pas tyre, komunikojne ndajne halle probleme! Flasin me kode dhe pa kode! Ketij komunikimi kur shfaqen ne publik e shesin si ne emer te popullit ne emer te standarteve dhe demokracise!

Une kete nuk e ha, nuk e besoj!

Sipas meje e gjithe situata aktuale politike eshte lufte pushtetore dhe kolltugofagesh te qelbur nga thoj i kembes deri te maja e flokut! Dhe pse Luli e te vetet per mendimin tim nxituan me zgjedhjen qe ben mendoj se “topi” eshte ende te dera kryeministerore e Edit!

Edi bej zgjedhje dhe zgjidhje te situates! Shtyj zgjrdhjet jo per te respektuar dekretein e shokut tend qe e bere Preesident! As per bashkeshorten e tij “fallxhore” sipas teje! Eshte mekat i joti zoti Rama dhe Lirua dhe Fallxhorja dhe shume e shume te tjere!

Meqenese jemi ketu ne kete situate tregohu burre politikan! Bej zgjedhjen dhe zgjidhjen! Te gjithe se bashku e keni lodhur kete popull! Te gjithe ju te kupoles pushtetore e keni qelbur! Ne fund une e kam nje rezerve!

Edi Rama ti ke shume gafa dhe gabime por nuk je vrases si disa te tjere politikane listen e te cileve nuk e di vetem une! Gjej zgjidhje dhe zgjedhje Edi!.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje