Ja çfarë ndodhi dje në Serbi

Serbi – Pas shiut të bollshëm me bubullimi, erë të fortë e breshër, që kanë goditur Çaçakun e Gornji Millanovcin, retë e zeza bashkë me motin i lig kanë arritur edhe në kreqytetin e Serbisë

Mediet kanë publikuar fotografi e video të postuara nga qytetarët, në të cilat shihet se ka rënë breshër me madhësi të topit të tenisit.

Në shumë vende është shpallur gjendje e jashtëzaonshme, qytetarëve u rëkomandohet të qëndrojnë nëpër shtëpi dhe t’i mbyllin dyert e dritaret dhe të gjitha hapësirat kah mund të hyjë uji, bëjnë të ditur mediet serbe

Be the first to comment

Lini një Përgjigje