130 policë në sulm për të kapur 9 hajdutë shqiptarë

Francë – Policia franceze ka goditur një rrjet shqiptarësh që merrej me vjedhje.

Në pranga janë vënë 9 shtetas me origjinë shqiptarë, të cilët akuzohen për 70 vjedhje.

Policia ka sekuestruar qindra objekte, bizhuteri, makina si dhe disa armë.

Shqiptarët e arrestuar ishin vënë në mbikëqyrje të paktën për një javë me radhë, ndërsa për kapjen e tyre janë angazhuar mbi 130 xhandarë.

Hetimet vijojnë  intensivisht për zbardhjen e plotë të rasteve të vjedhjeve. Të arrestuarit pritet të dalin para trupës gjykuese për t’u njohur me masën e sigurisë.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje