Përgjimet/ Peter Tiede: Sulm me profile false, kam fshirë disa

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

Një ditë pasi publikoi përgjime të reja që faktojnë skemën e blerjes së votës në zgjedhjet vendore të 2016 në Dibër, gazetari gjerman i Bild, ka reaguar sërish përmes një statusi në facebook.

Tiede shkruan se është bërë ‘pre’ e sulmeve nga profile falso në rrjetet sociale ndërsa thotë se ka raportuar e fshirë disa prej tyre, dhe do të vijojë ta bëjë kur të kete pak më shumë kohë.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje