Berisha: Shefi plicisë nxjerr me detyrim banorët në mitingjet e Majlinda Bufit

Ish kryeministri Sali Berisha denonconë në llogarinë e tij në rrjetin social facebook faktin që sipas tij ia ka nisur një banor i Marinzës, bashkia Roskovec. Berisha thotë se kandidatja e PS për bashkinë Roskovec Majlinda Bufi ka ingranuar shefin e postës policisë Roskovecit i cili nxjer me detyrim banorët në takimet që Majlinda Bufi zhvillonë për fushatë elektorale

Skandal ne antifushaten e Partise se Krimit.

Miq, narko komisari Pal Marku ushtron presion dhe terror ndaj qytetareve per te marre pjese ne mitingjet e ndrikull Bufit.
Ai udheton ne nje makine dhe ulet ne dreka apo darka ne nje tavoline me ndrikull Bufin sikur te ishte punojnes bashkie fans i saj! sb

Doktor Pershendetje.
Jam nje banor nga Marinza. Dua te bej nje denoncim. Kryetarja e Bashkise Majlinda Bufi ne takimet qe ben shoqerohet nga Shefi i policise se Roskovecit, Pal Marku. Ky person i ardhur ne zonen tone zbaton cdo urdher te Majlindes dhe na ben presion qe te marrim pjese ne takimet qe ajo ben. Ata levizin bashke ne makine. Ulen per dreka dhe darka bashke. Majlinda i thote Pal Marku kercenoi myzeqaret se jane njerez te urte. Ai vjen dhe na.kercenon neper biznese. Une kam nje lokal dhe vjen cdo nate na terrorizon klientet. Shkon shpi me shpi dhe fshat me fshat per te bere presion. Majlinda e di qe ne nuk marrim pjese ne zgjedhje dhe ajo nepermjet policise do te na marr me zor. Ne nuk do votojme se ska zgjedhje. Por ne kushte terrori nuk mund te marrim pjese. Majlinden nuk e pranojne ne fshatrat qe shkon. Askush nuk i del ne takim. E perzene se na ka mashtruar. Ne fshatin Luar e kishin bere per nje lek. Dhe ne darke shefi policise shkoi dhe i beri presion banoreve. Por ata nuk u tremben. se e dine qe Majlindes dhe Edi Rames po i vjen fundi. Me keto kushte terrori po na tremben dhe kalamajt sa qe here shikojne polica neper fshat. Te lutem publikoje. Vetem tek ty kemi besim. Na shpeto nga ky hall qe kemi mbi koke. Se me zor po nxjerrim buken e gojes, tani na ben presion dhe Pal Marku.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje