Vasili: KQZ kreu puç, të shkojnë në burg bashkë me Ramën

Ish-deputeti i LSI Petrit Vasili përmes një statusi në “Facebook” shprehet se anëtarët e KQZ, me vendimin për të mos njohur shtyrjen e zgjedhjeve të presidentit Meta, kanë konsumuar veprën penale të puçit institucional.

Vasili shprehet se anëtarët e KQZ që morën këtë vendim vendosën që të shkojnë në burg bashkë me Edi Ramën.

“KQZ e krimit te organizuar konsumoi vepren e rende te puçit institucional duke refuzuar dekretin e Presidentit per zgjedhjet. Anetaret e e rilindjes ne KQZ u vetengarkuan me pergjegjesi shume te rende penale nga e cila nuk i shpeton dot as Edi Rama dhe askerkush.

Meqe kane zgjedhur te shkojne ne burg per Edi Ramen.Udhe te mbare”, shkruan Vasili.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje