Çdekretimi/ Rama: Përgjimet dhe vendimi plan për të shkatërruar zgjedhjet

VOTONI SONDAZHIN

KUSH FITON ZGJEDHJET E 25 PRILLIT?

View Results

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Çdekretimi i 30 qershorit nga ana e Presidentit të Republikës Ilir Meta, nuk është pritur aspak mirë nga kryeministri Edi Rama.

Pavarësisht se kreu i shtetit vendosi të shfuqizojë dekretin për zgjedhjet kryeministri Edi Rama është i vendosur se procesi do të kryhet më 30 qershor.

“Përsëri gabim, e ju them se zgjedhjet do bëhen në 30 qershor. Nuk jam i befasuar e prisja edhe këtë, dhe nuk është asgjë veçse mbyllja e një rrethi të një plani të bërë me kohë, për një arsye të vetme, për arsyen se nuk kërkohet shtyrja e zgjedhjeve, kërkohet marrja zvarrë e qeverisë e varrimi irefomës në drejtësi. Por as qeverinë se marrin zvarrë as reformën se varrosin dot dhe ne në 30 qershor do bëjmë zgjedhje, sepse zgjedhjet janë të popullit, as të partive as të presidentit. Kjo që sapo ndodhi, është vazhdimi i asaj që ka ndodhur edhe me atë dosjen e famshme, duke u përpjekur të krijojnë një paqartësi, një sekëlldi, për të shkuar drejt realizimit të këtij plani, për të shkatërruar zgjedhjet në Shqipëri”, u shpreh Rama nga Berati.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje