Gazeta Austriake: Vendimi i BE, s’ka negociatat me Shqipërinë e Ramës

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Gazeta kryesore austriake ‘Die Presse’ shkruan sot se është marrë de facto vendimi i Bashkimit Europian në lidhje me Shqipërinë.

Die Presse shkruan se BE nuk do të hapë negociatat me qeverinë e Edi Ramës.

Franca Holanda, Danimarka, por edhe Gjermania janë kundër. Sot këshilli i Ambasadorëve në BE-së do t’ia komunikojë këtë vendim komisionerit Johanes Hahn.

Një diplomat europian i ka thënë gazetës austriake ‘Die Presse’ se kishte ka dyshime të mëdha për vullnetin e sinqertë për reforma nga qeveria Rama.

Shihni protestat në Shqipëri dhe sidomos sesi reagon qeveria. A mund të dallosh aty një përpjekje?

Dhe të mos harrojmë: ishte Komisioni Europian që para dy tre  vjetësh paralajmëroi rrezikun e kapjes së shteti nga krimi i organizuar

Be the first to comment

Lini një Përgjigje