Ja kush janë dy shqiptarët e arratisur nga burgu grek

Greqi – Tjeter arratisje shqiptaresh nje burgu grek ne Koridhalos. Sipas mediave greke ata fillimisht kanë thirrur rojet për ndihmë kur një prej tyre u shtri pertoke duke uleritur e kerkuar ndihme pasi thoshte se ishte i semure.

Sapo rojet hynë në qeli, i kërcënuan me thikë të improvizuar dhe me pas iu sulen rojeve, u moren armët dhe celularët dhe i mbyllën brenda.

Ne katin e pare kërcënuan një tjetër polic që ndodhej në makinën e transferimit, morën makinën dhe u drejtuan në hyrjen e burgut ku përsëri kërcënuan me armë rojen.

Sipas policise, të arratisurit, qe sipas disa mediave thuhet se ishin kater shqiptare, nderkohe qe te tjera, raportojne se dy ishin shqiptare dhe dy te tjere gjeorgjiane, e braktisen makinen qe kishin marre disa metra larg burgut.

Zougla ka shkruar se fundi se jane identifikuar dy prej shqiptareve te arratisur. Ata jane personat qe shihni ne fotot me poshte, konkretisht shtetasi shqiptar Endrit Bocaj dhe Xhelo Hasani.

Xhulio Fasani dhe Endrit Bacaj

Be the first to comment

Lini një Përgjigje