Tifozi bën tatuazh, e tallin shokët dhe ai kërkon ta fshijë

HERMES, agjensi udhëtimi

Një tifoz i klubit anglez Leeds United i njohur me emrin Richardson ka bërë një tatuazh në trupin e tij, pasi ishte i bindur në inkuadrimin e skuadrës në Ligën Premier, por ekipi i tij në fund dështoi.  

Richardson ishte i bindur në inkuadrimin e ekipit të tij në Ligën Premier pas ndeshjeve të Play-Offit, por kështu nuk ndodhi.

Leeds fitoi ndeshjen e parë ndaj Derby County me rezultat minimal 1-0, por në të dytën humbën me rezultat 4-2.

Kjo humbje nuk ishte dëshpërim vetëm për ekipin e trajnerit Marcelo Bielsa, por edhe për tifozët.

Tatuazhi i tifozit të Leedsit

Richardson kishte bërë tatuazh në trupin e tij një trofe dhe emrin e ekipit të tij si fitues i Play-Offit duke i paraprirë inkuadrimit të Leedsit në Ligën Premier.

Por tani që Leeds dështoi të inkuadrohet në ligën elitare të futbollit anglez, tifozët e skuadrave tjera kanë filluar të tallen me të.

Disa nga ta edhe kërkojnë që Richardson të fshijë tatuazhin dhe janë bërë të njohur talljet me të në rrjetet sociale

Hits: 134

Be the first to comment

Lini një Përgjigje