Protesta/ Berisha: 300 pash nën dhé të futet Edvini, do ta kërrejmë si mi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka qenë mjaft i ashpër me pasardhësin e tij Edi Rama. Nga protesta e opozitës ai tha se ky ishte një nga tubimet më të mëdha që ka njohur vendi kohët e fundit.

“Sot kryengritësit guximtarë realizuan protestën më të fuqishme që ka njohur vendi. Dua t’i them monstrës Edvin Kristaq Xhelait: Mos mendo për një të mijtën e sekondës se mund t’ua rrëmbesh këtyre burrave dhe grave pluralizmin.

Kur tu rrëmbesh jetën mund t’u marrësh demokracinë këtyre o mosnster që po kthehesh në origjinën e etërve. Edhe 300 pash nën tokë po u fute, do të kërrjemë si mi” – tha Berisha në një prononcim për news24.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje