31 Maj, opozita e bashkuar mbanë protestën e radhës

Vetëm pak minuta pas mbylljes së protestës së 6-të kombëtare të opozitës nga Partia Demokratike ka ardhur dhe konfirmimi për protestën e ardhshme.

Sipas burimeve nga selia blu, protesta e ardhshme e opozitës do të jetë pas një jave, në datën 31 maj. Arsyeja e protestës në këtë datë vjen për shkak se më 31 maj, Edi Rama ka deklaruar se nis zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet lokale.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje