Miratohet trajtimi financiar i minatorëve dhe naftëtarëve

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar projektligjin për trajtimin financiar të minatorëve dhe të naftëtarëve.

Me 77 vota pro, parlamenti votoi projektligjin për minatorët dhe naftëtarët.

Minatorët kërkuan përmes protestave ditën e sotme të drejtat e tyre.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje