Shëndeti i partisë/ Fatos Tushe, dje dhe sot

Pak ditë më parë Partia Socialiste publikoi listën me 61 kandidatët për zgjedhjet vendore, edhe pse opozita është e vendosur për të mos u futur në proces, duke kërkuar shtyrjen e tyre.

Sipas datës së vendosur nga Presidenti i Republikës, Meta zgjedhjet duhet të mbahen më 30 qershor.

Rama rikonfirmoi për një mandat tjetër Fatos Tushën në bashkinë e Lushnjës.

Por teksa ka nisur fushatën ajo që vihet re është një ndryshim i Tushës, shtim në peshë nga viti 2015 kur u rikonfirmua për herë të dytë në këtë bashki.

Siç duket “Rilindja” e Edi Ramës ka qenë e “shëndetshme” për kryebashkiakun që kandidon për një mandat të tretë.

Fotos Tushe në 2015

Fatos Tushe sot

Be the first to comment

Lini një Përgjigje