Ankesa/ Vapa ka nisur, ujrat e zeza në mes të lagjes

VOTONI SONDAZHIN

A DO TA FITOJË EDI RAMA MANDATIN E TRETË QEVERISËS?

Loading ... Loading ...

HERMES, agjensi udhëtimi

Fier – Banorë të Mbrostar Ferkos denoncojnë në redaksinë e ALB365 duke sjellë foto e video .

Banorët pohojnë se disa muaj më parë bashkia bëri një punë të mirë duke pastruar kanalet dhe prishur muret rrethues duke bërë kështu sistemime. Koha kaloi por nuk u sistemuan ujrat e zeza të cilat kanë plasiu e kanë marrë kanaëet e hapura para banesave ku vera po vjen e sëmundjet epidemike përhapen më lehtë

Ja dhe denancimi i tyre

“Shiko ca behet ne kanalet qe bashkia thote qe ka pastruar, jane plot me ujra te zeza e me fekale qe shkarkojne shtepite, do plasin semundjet, turp lagje qytetit”

Be the first to comment

Lini një Përgjigje