Ora Apple/ 6 muaj zhytur në oqean, ende punon

24 prill (UPI) – Pronari i orës në Kalifornisë që humbi Apple Watch, ndërsa bënte sërf në oqean tha se ora u kthye tek ai gjashtë muaj më vonë – dhe ende punon.

Robert Bainter tha se ishte në Huntington Beach rreth gjashtë muaj më parë kur një valë e madhe i mori orën.

Bainter tha se kërkoi orën duke përdorur aplikacionin “Gjej im iPhone” për ta vënë pajisjen në Modalitetin e humbur. Por pa sukses.

Ai tha se më në fund filloi të mendonte se kurrë nuk do ta shihte më orën e tij, derisa mori një telefonatë gjashtë muaj më vonë.

“Është ky djalosh që thotë, ‘hej nëse emri yt është Rob Bainter dhe ke humbur një Apple Watch kohët e fundit. Më bëj një telefonatë dhe nëse mund ta përshkruaje këtë unë do t’ua jap orën”, tha ai.

Ora u gjet rreth 3 milje në veri nga ku ishte humbur.

“Ai ishte në kërkim të guaskave dhe e gjeti orën atje. Ishte një ëndërr e vërtetë, nuk mund ta besoja!” Tha Bainter.

Ai tha se ishte i shokuar kur kishte zbuluar se Apple Watch ishte ende në gjendje të përsosur edhe pas 6 muajve në ujë.

“Funksionoi mirë, të gjitha informatat ishin atje, të gjitha aplikacionet ishin atje”, tha ai.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje