Ja vajza që ndihmoi grabitësit në Rinas

Zbardhen të tjera detaje nga grabitja spektakolare e parave në Rinas. Pjesë e grupit ka qenë edhe një femër. Ajo është identifikuar si 31-vjeçarja E. Bici.

Ka dyshime se kjo vajzë ka djegur një nga automjetet që të krijonte kaos te policia, që u drejtua në krahun e kundërt të drejtimit të grabitësve. Të arrestuarit deri më tani për këtë grabitje janë Alkond Bengasin. Oltjon Veseli, Saimir Çela dhe Reinaldo Sula do të dalin para gjykatës. Persona të tjerë pritet të arrestohen. Bashkëpunëtori i drejtësisë, Alkond Bengasi ka dhënë emrat e gjithë pjesëtarëve të grupit

Be the first to comment

Lini një Përgjigje