Zjarri shkrumbon sipërfaqe të mbiella me ullinjë

Mallakastër – Një zjarr ka rënë pasditen e sotme në kodrat e fshatit Hekal në Mallakastër duke djegur një sipërfaqe me ullinj.

Zjarrfikësit kanë mbërritur menjëherë ne vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.
Po ashtu nga rënia e zjarrit, rrezikohen disa banesa përreth.
Terreni i vështirë vështirëson punën dhe ndërhyrjen e plotë të forcave zjarrfikëse.

ALB365/ Hilmi Saliu

Be the first to comment

Lini një Përgjigje