Reagimi/ Anija “Saranda Express” nuk pati defekt

Pas publikimit te lajmit nje dite me pare se anija e linjes Sarande – Korfuz pesoi dedekt ne mes te detit ka qene administratori i saj Shpetim Muho i cili ka sqaruar se anija nuk kishte pesuar defekt por per shkak te detit trazuar e motit te keq kishte ulur shpejtesi dhe kishte mbrritur vet ne portin e ishullit grek Korfuz.

Ja dhe reagimi i plot i administratorit Muho

Une, administratori i anijes “Saranda Express” Shpetim Muho, pergenjeshtroj lajmin e dhene ne media. E verteta qendron ne faktin se anija “ Saranda Expres” nuk pati asnje difekt per cfare eshte bere publike, qe per mua eshte nje disinformim dashakeqes. Kapiteni i anijes per shkak se kishte det uli shpejtesine e anijes deri sa ra deti. Persa i perket sinjalit SOS qe pretendohet nga Qnud dhe Drejtoria e pergjithshme Detare eshte apsolutisht i rreme .

Anija “Saranda Expres” shkoi vete drejt portit te Korfuzit. Ky njoftim eshte nje disinformim dashakeqes qe ndodh ne sezon dhe qe vijne nga konkurenca. Jam i gatshem te pres kontroll nga kushdo ekspert qofte. Vec nje gje eshte e vertete si drita e diellit anija e linjes Sarande -Korfuz, “Saranda Express” nuk kishte asnje difekt ne sistemin e drejtimit. Faleminderit.

Be the first to comment

Lini një Përgjigje